OP: Black Plague, SCENARIJ i ostale važne informacije

OP: Black Plague

2025. je godina. Najbogatije države svijeta su u dogovoru stvorile jednu veliku državu, te više ne postoje granice. Svi stanovnici Zemlje žive u idili. Zbog velikog tehnološkog napretka zdravstvene usluge su na najvišoj razini, te je prosječni životni vijek 110 godina. Populacija stanovnika Zemlje ubrzano raste, što dovodi do prenaseljenosti planete. 2028. godine populacija zemlje iznosi skoro 20 milijardi ljudi. Najmodernija medicinska i sanitarna tehnologija više ne može biti efektivna na toliki broj ljudi, te se javljaju razne “zaboravljene” bolesti, među kojima najveću prijetnju stvara kuga! Ponovno javljanje “crne smrti” stvara veliku paniku među stanovnicima Zemlje. U kratkom vremenskom roku, od samo par dana, na stotine tisuća ljudi gubi život od kuge. Najbogatije osobe svijeta ulažu velike količine novaca kako bi se proizveo “lijek” protiv “crne smrti”. Laboratorij za proizvodnju lijeka je smješten na tajnoj lokaciji u šumama Hrvatske. Nakon nekoliko mjeseci ubrzanog rada, znanstvenici dolaze do prvog uspješnog lijeka protiv kuge, te do lijeka uspijevaju doći samo najjači ljudi na Zemlji. U interesu najmoćnijih ljudi je smrt više od polovice svjetske populacije, kako bi se ponovo unormalio broj ljudi na Zemlji, te samim time bi i broj bolesti drastično opao, te bi i oni sami bili sigurni. Do nauma tih istih ljudi i same lokacije brzo dolaze svjetski mediji, te ih plasiraju javno. Nezadovoljno građanstvo ubrzo formira paravojne jedinice, te vrše napad na sam laboratorij, koji nije najbolje zaštićen od strane Vojske. Paravojska uspijeva doći do “Formule B”, dok je “Formula A”, iznesena iz Laboratorija tijekom napada Paravojske. Jedna formula bez druge ne znače ništa, te je neophodno osigurati obje formule,za uspiješnu proizvodnju lijeka za “crnu smrt”. Vrhovni ljudi države Zemlje, šalju vojsku kako bi se sukobili sa jako dobro opremljenom i obučenom Paravojskom. Cilj sukobljenih strana je doći do druge formule. Žrtve kuge padaju u drugi plan, dok se žrtve oružanog sukoba između Vojske i Paravojske gomilaju iz dana u dan.

Mjesto održavanja susreta: Rijeka, Pulac

Datum i vrijeme održavanja susreta: 24.02.2019. od 07:00 h – 18:00 h

Prijave i uplata kotizacija: od 28.01.2019. pa do 23.02.2019.

U KOTIZACIJU JE UKLJUČEN OBROK I PIĆE NAKON ZAVRŠETKA SUSRETA.

KOTIZACIJA:

– Od 28.01.2019. do 11.02.2019. – 60 kn

– Od 12.02.2019. do 22.02.2019. – 80 kn

– 23.02.2019. i na dan susreta – 100 kn

Žene su oslobođene plaćanja kotizacije.

Kotizaciju je moguće platiti na dan susreta ako je više od pola tima / kluba platilo kotizaciju unaprijed.

Razlog tome je otkazivanje timova / klubova u zadnji tren.

Sve prijave za koje nisu uplaćene kotizacije do navedenog roka neće biti prihvaćene.

INFORMACIJE I PRIJAVE NA:

aukvarner@gmail.com

U prijavi navesti ime tima/kluba, broj ljudi i stranu na koju se prijavljuje (Vojska/Paravojska)

UPLATA KOTIZACIJE NA:

Airsoft Udruga Kvarner

Riva 6

HR6824020061100907870

U opis uplate navesti: OP: Black Plague, kotizacija te ime tima

Prijava je važeća nakon vidljive uplate na račun Udruge.

IZJAVE O PREUZIMANJU ODGOVORNOSTI:

https://www.dropbox.com/…/Izjava%20o%20sudjelovanju%20na%20…

Svi sudionici dužni su na susret donijeti potpisanu izjavu o oslobađanju od odgovornosti.

Raspored susreta:

24.02.2019.

Okupljanje, kroniranje od 07:00 h – 09:00 h

Brifing 09:30 h

Početak susreta 10:00 h

Kraj susreta 17:00 h

Raspremanje 17:00 h – 18:00 h

Debrifing i večera: 18:00 h

APELIRAMO NA SVE SUDIONIKE DA DOĐU NA VRIJEME I DRŽE SE RASPOREDA.

AKO NETKO IMA OPRAVDAN RAZLOG ZA KAŠNJENJE MOGUĆE JE NAPRAVITI SITNE IZNIMKE

STRANE: limit je 40 sudionika po strani 80 ukupno (u slučaju potrebe moguće je povećati broj sudionika). Po popunjavanju mjesta na pojedinoj strani, prijave će se za tu stranu zatvoriti.

Vojska: Kompletna uniforma (svi loadout-i s kamuflažnim uzorcima s kacigom ili booniem)

Paravojska: kombinacije uniformi i civilke s civilnim pokrivalom za glavu. (DODACI POPUT PRSLUKA, OPASAČA, ŠTITNIKA, HOLSTERA I SL. SU DOZVOLJENI).

“Formule A i B”:

U svakoj bazi će se nalaziti po jedna formula. Vojska ima Formulu A, a Paravojska Formulu B. Cilj je uzeti protivničku formulu i odnijeti u svoju bazu te ju čuvati do kraja susreta. Formulu, samo i isključivo može nositi Black Plague doktor, te ni u kojem slučaju Formulu ne smije nositi igrač. U slučaju da se Black Plague doktor deaktivira za vrijeme nošenja Formule, istu ispušta na mjestu deaktivacije te ju igrači ne smiju pomicati. Formule se boduju isključivo ako su obje u bazi i na kraju susreta. Za Formulu A i B, u vašoj bazi, dobiti će te 250 bodova.

Black Plague doktor:

Na terenu će se nalaziti Black Plague doktor i njegova dva bodyguard-a. Black Plague doktor neće borbeno djelovati, nije ga moguće ubiti, te samim time je zabranjeno pucati po njemu. Doktor zapovjeda svojim bodyguardy-ima koji su borbeno aktivni (dozvoljeno pucati po njima, u slučaju pogotka bodyguard odrađuje freeze time od jedne minute). Dok je doktor neutralan ima pravo braniti se od obje strane. Da bi ste prišli i aktivirali Black Plague doktora potrebno je iz svoje baze uzeti bijelu zastavu kako bi doktor znao da prilazite u miru na pregovore. Igrač koji nosi zastavu smije djelovati samo pištoljem i uz sebe mora imati pratnju minimalno dva igrača. Kada se doktor aktivira (zvuk sirene), bodyguard-ovi postaju juggernaut-i kojima i dalje zapovijeda doktor, ali uz dogovor s igračem koji ga je aktivirao. Juggernaut-i traju 20 minuta od trenutka aktivacije, te ih se može eliminirati jedino pogotkom u balon na leđima. Također, kao što je prije navedeno, samo doktor može nositi formule, iz baze u bazu, pa ga pametno iskoristite. Doktor ulazi svaki puni sat u igru, neutralan je 20 min nakon čega se povlači. U slučaju aktivacije traje još 20 min. Npr. Ulazak u 12:00, aktivacija u 12:15, povlačenje u 12:35.

Mini-lab:

Na terenu će se nalaziti 2 Mini-laba u kojima se proizvode vitamini. Svaki puni sat (prvi u 11:00, zadnji u 16:00) vitamini su spremni za transport u bazu strane koja drži Mini-lab. Ukoliko je igrač koji nosi vitamine pogođen, pušta ih na mjestu gdje je pogođen, te ih može pokupiti bilo koji igrač . Vitamini se ne smiju skrivati po terenu već ih se treba nositi direktno u bazu. Vitamini su podložni krađi u bazama (jedna boca vitamina po igraču). Svaka boca vitamina donosi 50 bodova.

POSEBNE NAPOMENE:

Standardna HASS-ova pravila

( http://hass.hr/forum/index.php?topic=58910.msg379807#new ),

molim sve igrače, stare i nove da pročitaju još jednom da ne bude nesuglasica.

PETARDE ZABRANJENE ! ! !

DIMNE BOMBE ZABRANJENE ! ! !

MEDIC:

Jedan medic na 10 igrača, max. 4 po strani. Medic mora imati oznaku na sebi koju će mu osigurati organizator. Trake za liječenje također osigurava organizator (5 traka po medicu). Medic liječi na način da prilazi pogođenom igraču, veže mu traku, te 1 min vrši liječenje držanjem za pogođenoga igrača. Jedan igrač može biti jednom izliječen, nakon drugog pogotka odrađuje bleedout i ide u MASH gdje skida traku. Medic trake može resupply-at samo u MASH-u.

BLEEDOUT 5 MINUTA I OBAVEZAN JE ZA ODRADITI I NAKON DRUGOG POGOTKA.

MASH TIME svakih 15 minuta u satu (00,15,30,45).

Molim vas, pripazite na fair play, biti će dosta moderatora i in game moderatora koji će gledati na situaciju na terenu, te će prijestupnici biti kažnjeni na određeni način.

MOGUĆA POJAVA CIVILA: Bez obzira što će teren biti ograđen trakama upozorenja, “Pulac” je mjesto gdje se nalazi šetnica te su moguće pojave civila. Kada su civili na terenu igra staje i nitko ne smije pucati, micati se i odavati tuđe pozicije.

Pazimo prvenstveno na civile, na suigrače i na prirodu!

Advertisment ad adsense adlogger